e-Defter

e-Defter Detay

Vergi Usul Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri gereğince tutulması zorunlu olan yevmiye defterlerinizi ve büyük defterlerinizi, gereken tüm bilgilerin eklenmesini sağlayarak elektronik ortamda oluşturmanızı, zaman damgası ile imzalayabilmenizi ve güvenle saklamanızı sağlayan sistemdir.

Hemen Başvur

Kullanımı Kolay & Bulut Altyapısı

e-Defter süreçlerinizi, gelişmiş, kullanımı kolay ve bulut tabanlı portal üzerinden yöneterek, bulut alt yapısı sayesinde istediğiniz her yerden ve zaman bağımsız verilerinize erişebilirsiniz.

Parçalı Defter Gönderim ve Zaman Damgası İmkanı

Aylık dönemler itibariyle elektronik defterlerin görüntülenebilmesi ve doğrulanabilmesi kapsamında, teknik boyut sınırları içerisinde belirlenen parça boyutu kontrolleri ile parçalı defter oluşturabilirsiniz. Oluşturulan defter kayıtlarınıza ait mevcut bulunan Zaman Damgası sayesinde herhangi bir zaman aşımı durumunda belirlenen süreler içerisinde GİB’ e gönderim yapıldığını belgeleyebilmek için zaman damgalı berat dosyalarınızı oluşturabilirsiniz.

Gelişmiş Entegrasyon Yapısı

Muhasebe veya ERP yazılımlarınız ile gelişmiş web servis entegrasyon alt yapımız ve geliştirici dokümanlarımız sayesinde, hızlı ve verimli tam entegrasyon sağlayabilirsiniz.

Kolay Defter Gönderimi ve Schematron Kontrolleri

e-Defter hizmeti ile GİB tarafından belirlenen standartlara ve formata uygun defter verilerinizi oluşturabilir, hatalı veri oluşumunu Schematron kontroller ile engelleyerek dijital ortamda hazırlanan e-defter verilerinizi hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz.

HSM ile Defter İmzalama

1 Sıra Nolu Elektronik Defter Tebliği’nin güncel halinde 4.3.7 maddesinde belirtilen açıklamalara göre e-Defter uyumlu özel entegratörlük veren firmamız, noter huzurunda verilen vekaletname ile müşterilerin e-defterine imza atabilmektedir. Böylelikle, e-defter gönderim sürecinizi çok daha kısa sürede tamamlayabilecek, imzalamak için zaman kaybetmeyeceksiniz.

Defter Dosyalarının PDF İndirilmesi

Defter verilerinizin takip ve kontrol işlevselliğini arttırabilmek için seçeceğiniz döneme ait defter verilerinizin tamamını PDF olarak indirerek verilerinizin kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Raporlama ve Kontrol Yapısı

Oluşturulan defter dosyalarına ait kontrollerin takibi ve raporlanabilmesi için sistem üzerinde tüm aşamaların detaylı takibini yapabilir, defter verilerine ait export alabilir veya yevmiye ve kebir dosyalarınıza ait ön izleme özelliği ile verilerinizin kontrollerini çok hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

e-Defter Mevzuatlarına Uygunluk ve Hızlı Adaptasyon

e-Defter hizmeti ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB’in) sistemleri üzerinden, belirlenen standartlara ve formata uygun defter gönderebilirsiniz. Sürekli yenilenen mevzuatsal yeniliklere, değişikliklere hızla adapte olarak eş zamanlı sistemsel güncellemelerin yüklenmesiyle, sürece hızlı adapte olup işlemlerinizi hızla gerçekleştirebileceksiniz.

Maliyet ve Zaman Avantajı

e-Defter ürünü ile sağlanacak olan ürün yapısı web tabanlı ve tek bir platformdan sağlanan firma faaliyetlerinin gerçekleştirilme sürecinde, GİB’in belirlediği standartlara uygun elektronik defter üretilmesiyle, defterin elektronik ortamda oluşturulması, muhafazası, ibrazı ve GİB’e gönderimlerine ait süreçlerin tamamını kapsamaktadır. Bu kapsamda, defter basım, arşivleme, defter noter onaylama gibi iş gücü ve zaman gerektiren operasyonel süreçlerinizde ve fiziksel depolama, sunucu ve işletim maliyetlerinizi de ortadan kaldırıp, dijitalleşme ile birlikte hız kazanabilirsiniz.

Turkcell e-Şirket Muhasebe Entegre

Mevzuata bağlı e-Defter işlemlerine ait yükümlülüklerinizi, herhangi bir ek geliştirim ve entegrasyona gerek kalmadan platformun sunduğu dijital altyapı desteğiyle, Turkcell e-Şirket ekosistemi içerisinde yer alan muhasebe üzerinden yönetebilmesi sağlanarak, farklı sistemlere tekrarlı veri girişlerine, yüksek bakım-destek maliyetlerine ve operasyonel anlamda büyük zaman kayıplarının önüne geçilmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanım Detay Bilgileri

Defter kullanım bilgilerinize ait aylık, toplam ve kalan kullanım verilerinizi ve sözleşmelerinize ait aşım, başlangıç tarihi, kullanım miktarı gibi detay bilgileri de portal üzerinden takip edebilirsiniz.

ÜCRETLENDİRME

Adet / Birim Fiyat e-Defter Birim Fiyat (Liste Fiyatı)
(KDV Hariç)​
0 - 999 adet ₺0,39
1.000 - 4.999 adet ₺0,30
5.000 - 9.999 adet ₺0,21
10.000 - 29.999 ₺0,18
30.000 - 49.999 adet ₺0,15
50.000 - 199.999 adet ₺0,12
>200.000 adet ₺0,10

 

31 Aralık'a kadar başvurarak e-Dönüşüm uygulamalarını hediye kontör avantajlarıyla kullanmak için tıklayınız

Tablolarda yer alan fiyatlara KDV dahil değildir. KDV oranı %18'dir.

​Alınan kontörler 24 ay geçerlidir.

e-Fatura’da gelen ve giden her bir Fatura için 1 kontör, e-Arşiv Fatura’da giden her bir Fatura için 1 kontör düşmektedir.

e-Defter çözümünde, 60 satır = 1 sayfa'ya eşittir. Her bir sayfada 1 kontör harcanmaktadır. 

e-Arşiv Fatura, e-Defter, e-Bilet, e-SMM ve e-MM birim fiyatları e-Fatura birim fiyatların yarısı, e-İrsaliye birim fiyatları e-Fatura ile aynı tutardadır.

e-Fatura taahhütsüz birim fiyat KDV hariç 1,27 TL'dir.

Turkcell e-Dönüşüm çözümleri 24 Ay Taahhütlü Kullandığın Kadar Modeline* göre faturalanmaktadır.

(*): Aylık kullanım miktarı, toplam alınan miktarın baremine karşılık gelen birim fiyat ile çarpılarak KDV dahil olarak 24 boyunca faturalanır. Örneğin: 3.000 kontör e-Fatura alımında, bu bareme karşılık gelen 0,50 TL, 24 ay boyunca sabitlenir. Müşterimizin ilk ayki kullanımı 100 kontör ise 100*0,50 TL + KDV, 2. Ay 500 kontör ise 500*0,50 TL + KDV olarak alınan kontörler bitene kadar veya 24 ay boyunca e-Şirket faturası çıkar.

24 ay dolmadan kontör bitiminde hizmet sonlandırılmaz, yeniden alım yapılmalıdır. İlgili ay içerisindeki aşım kullanımı sabitlenen birim fiyatın %30 fazlasıyla ay sonunda faturalanır. İlgili ay bitmeden yeni alımlarda, aşım adeti yeni alımdan düşer, ayrıca aşım faturası çıkmaz.

24 ay sonunda kullanılmayan kontörler sıfırlanır ve sabitlenen birim fiyat üzerinden 24. ayki faturaya yansıtılr.  

İptal durumunda müşteriye sağlanan fayda ve kalan kontör bedeli kıyaslamasına göre, müşteri lehine olacak şekilde cayma koşulu işletilir. 

Yüksek kontör adeti için müşteriye özel fiyat verilebilmektedir.

Çözüm iptal talebi ilgili Turkcell müşteri yöneticisine ya da çağrı merkezlerimize yapılmalıdır.