e-SMM

e-SMM Detay

Elektronik ortamda GİB'in standartlarına uygun olarak oluşturulup,saklanmasını ve raporlanmasını sağlayan bir uygulamadır.Uygulama 213 sayılı VUK uyarınca düzenlenmekte olup, matbu serbest meslek makbuzuyla aynı hukiki niteliğe sahiptir.

Hemen Başvur

Kullanımı Kolay & Bulut Altyapısı

e-SMM süreçlerinizi, gelişmiş, kullanımı kolay ve bulut tabanlı portal üzerinden yöneterek, bulut alt yapısı sayesinde istediğiniz her yerden ve zaman bağımsız belgelerinize erişebilirsiniz.

Taslak Belge ve Arşivleme

e-SMM belgelerinizi alıcısına göndermeden önce taslak olarak kaydedebilir, gerekli güncellemeleri tamamladıktan sonra gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Arşivleme özelliği ile belgelerinizi arşivleyerek kolay raporlama imkanı kazanabilirsiniz.

Makbuz İptalleri ve Belge Kopyalama

e-SMM belgelerinize ait iptal işlemlerini Turkcell e-Şirket üzerinden gerçekleştirebilirsiniz, İptal edilen belgeleriniz, iptal edildiği tarih baz alınarak GİB’e otomatik raporlanmaktadır. Benzer özelliklere sahip belgelerinizi oluşturmada hız kazanabilmeniz için belge kopyalama özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

e-SMM Belge Sorgulama

Sistem üzerinden oluşturulan e-SMM belgelerinizin doğruluğunu “e-SMM Sorgula” portali (https://sorgula.turkcellesirket.com/esmm) üzerinden gerçekleştirebilir, PDF, XML formatlarında çıktılar alabilir veya yazdırabilirsiniz. Belgenin makbuz durumuna ait süreçleri de ilgili portal üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Toplu e-SMM Yükleme ve Yazdırma

e-SMM uygulaması üzerinden 1’den fazla makbuz içeren excel dosyalarınızı toplu şekilde sisteme yükleyebilir, oluşturduğunuz faturaları çoklu seçim imkanı ile yazdırarak zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

e-SMM Tasarım Desteği

e-Şirket üzerinden göndereceğiniz faturaların, firma kimliğinizi yansıtan görünüm özellikleriyle birlikte oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

Maliyet ve Zaman Avantajı

Dijital ortamda saklanan, arşivlenen e-SMM belgeleriniz için iş yükü, saklama, dağıtım, baskı maliyetlerinden kurtularak, iş süreçlerinizi hızlandırarak operasyonel kazanımlarla zamandan da tasarruf sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Entegrasyon Yapısı

Muhasebe veya ERP yazılımlarınız ile gelişmiş web servis entegrasyon alt yapımız ve geliştirici dokümanlarımız sayesinde, hızlı ve verimli tam entegrasyon sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Filtre ve Raporlama

Sistem üzerinde oluşturulan kayıtlarınızın, toplu pdf veya xml dosyası olarak indirilmesini sağlayabilir, karşı alıcıya toplu e-smm gönderim işlemleri veya toplu makbuz yükleme seçenekleriyle işlemlerinizde hız kazanabilirsiniz. Portal üzerinde yer alan gelişmiş filtreleme özellikleri ile belgelerinize ait filtreleme yaparak, raporlama imkanlarından faydalanabilirsiniz.

e-Fatura Mevzuatlarına Uygunluk ve Hızlı Adaptasyon

e-SMM hizmeti ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB’in) sistemleri üzerinden, belirlenen standartlara ve formata uygun e-SMM gönderebilirsiniz. Sürekli yenilenen mevzuatsal yeniliklere, değişikliklere hızla adapte olarak eş zamanlı sistemsel güncellemelerin yüklenmesiyle, sürece hızlı adapte olup işlemlerinizi hızla gerçekleştirebileceksiniz.

Gelişmiş Yetkilendirme

Firma süreçlerinizin işletilmesinde sorumlu çalışanlarınız için sınırsız sayıda kullanıcı tanımlayarak, alt kullanıcı yönetim süreçlerinizi tasarlayabilirsiniz.

Güvenlik

Tam kapsamlı Felaketten Kurtarma Merkezi ve Turkcell Veri Merkezi güvencesi ile hizmet verilen mükelleflerin verileri yedeklenmekte, olası bir felaket durumunda veri güvenliği sağlanmakta ve kaybı önlenmektedir.

Çoklu Tasarım Desteği

e-SMM XSLT tasarımlarına ait 1’den fazla tasarım oluşturabilir, makbuz aşamasında istediğiniz XSLT tasarımını seçerek fatura gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

Otomatik Raporlama ve e-Mail Gönderim

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlediği standartlar kapsamında, e-SMM rapor gönderimleri elektronik ortamda GİB’e otomatik yapılmaktadır. Günlük gönderim raporlarına ait E-SMM Raporlama ekranı ile raporlarınızın statü bilgisini de takip edebilirsiniz. Oluşturduğunuz faturaların e-Posta ile müşterilere iletilmesini sağlayabilir, iletilen e-postalara ait durum ve gönderim bilgisini takip edebilirsiniz.

Kullanım Detay Bilgileri

Defter kullanım bilgilerinize ait aylık, toplam ve kalan kullanım verilerinizi ve sözleşmelerinize ait aşım, başlangıç tarihi, kullanım miktarı gibi detay bilgileri de portal üzerinden takip edebilirsiniz.

ÜCRETLENDİRME

Adet / Birim Fiyat

e-SMM Birim Fiyat

(Taksitli Fiyatı)
(KDV Hariç)​

e-SMM Birim Fiyat

(Peşin Fiyatı)
(KDV Hariç)​

0 - 999 adet ₺2,916 ₺1,944
1.000 - 4.999 adet ₺2,430 ₺1,620
5.000 - 9.999 adet ₺1,782 ₺1,188

 

Tablolarda yer alan fiyatlara KDV dahil değildir. KDV oranı %20'dir.

​Alınan kontörler 24 ay geçerlidir.

Gönderilen her bir e-Serbest Meslek Makbuzu için sistemden 1 kontör düşmektedir.

e-Serbest Meslek Makbuzu taahhütsüz birim fiyat KDV hariç 4,33 TL'dir.

Turkcell e-Dönüşüm çözümleri 24 Ay Taahhütlü, *Peşin veya **Eşit Taksitli modele göre faturalanmaktadır.

(*): 24 Ay  boyunca kullanılabilecek kontörlerin Toplam bedeli tek seferde faturalandırılır.

(**): 24 Ay  boyunca kullanılabilecek kontörlerin toplam bedeli 24 Ay Eşit Taksitli olarak faturalandırılır.

24 ay içerisinde alınan kontörlerin bitmesi durumunda yeniden kontör alımı yapılmalıdır. İlgili ay bitmeden yeni alım yapılması durumunda, aşım adeti yeni alımdan düşer, ayrıca aşım faturası çıkmaz. Yeni kontör alımı yapılmaması durumunda, ilgili ay içerisindeki aşım kullanımı sabitlenen birim fiyatın %30 fazlasıyla ay sonunda faturalanır.

24 ay sonunda kullanılmayan kontörler sıfırlanır ve sonraki aylara devretmez.

İptal durumunda müşteriye sağlanan fayda ve kalan kontör bedeli kıyaslamasına göre, müşteri lehine olacak şekilde cayma koşulu işletilir. 

Yüksek kontör adeti için müşteriye özel fiyat verilebilmektedir.

İptal talepleri Turkcell müşteri yöneticisine ya da Turkcell Superonline çağrı merkezine yapılmalıdır.