e-SMM

e-SMM Detay

Elektronik ortamda GİB'in standartlarına uygun olarak oluşturulup,saklanmasını ve raporlanmasını sağlayan bir uygulamadır.Uygulama 213 sayılı VUK uyarınca düzenlenmekte olup, matbu serbest meslek makbuzuyla aynı hukiki niteliğe sahiptir.

Hemen Başvur
Mevzuatla Uyumlu

e-SMM hizmeti ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlediği standartlara ve formata uygun olarak serbest meslek makbuzlarınızı elektronik ortamda hazırlayıp kağıt ya da elektronik ortamlarda gönderip alabilirsiniz. Oluşturduğunuz her serbest meslek makbuzu elektronik ortamda taşıyıcınıza iletebilirsiniz.

Maliyet Avantajı

e-SMM hazırlama, yazdırma ve arşivleme süreçlerinin elektronikleşmesi ile bu süreçlerin takibi, kağıt ve arşivleme maliyetleri; kağıt makbuza göre çok daha azdır.Elektronik ortamda çalışmak zaman ve maliyetten tasarruf sağlamaktadır. Bulut yapısı ile tüm güvenlik, yedekleme ve diğer maliyetleriniz ortadan kalkar. Bütün bunların yanında yüksek performans ile sağlanan bu hizmet sayesinde süreçleriniz hızlanır.

Güvenilir

Tüm e-SMM süreçleriniz elektronik ortama taşınmış olur ve takip işlemleriniz kolaylaşır; her zaman doğru veriye hızlıca ulaşabilirsiniz,verilerinizin doğruluğundan emin olarak süreçlerinizi güvenle yönetebilirsiniz. Gönderdiğiniz ve aldığınız tüm makbuzlar yedekli saklama ortamlarında saklanır, ihtiyaç durumunda bunlara hızla erişebilirsiniz.

Çevre Dostu

Tüm e-Dönüşüm uygulamalarında olduğu gibi, e-SMM de kağıt kullanımını olabildiğince azaltarak, kağıt tasarrufu sağlar; çevre dostudur.

ÜCRETLENDİRME

Adet / Birim Fiyat e-SMM Birim Fiyat (Liste Fiyatı)
(KDV Hariç)​
0 - 999 adet ₺0,39
1.000 - 4.999 adet ₺0,30
5.000 - 9.999 adet ₺0,21
10.000 - 29.999 ₺0,18
30.000 - 49.999 adet ₺0,15
50.000 - 199.999 adet ₺0,12
>200.000 adet ₺0,10

 

31 Aralık'a kadar başvurarak e-Dönüşüm uygulamalarını hediye kontör avantajlarıyla kullanmak için tıklayınız

Tablolarda yer alan fiyatlara KDV dahil değildir. KDV oranı %18'dir.

​Alınan kontörler 24 ay geçerlidir.

e-Fatura’da gelen ve giden her bir Fatura için 1 kontör, e-Arşiv Fatura’da giden her bir Fatura için 1 kontör düşmektedir.

e-Defter çözümünde, 60 satır = 1 sayfa'ya eşittir. Her bir sayfada 1 kontör harcanmaktadır. 

e-Arşiv Fatura, e-Defter, e-Bilet, e-SMM ve e-MM birim fiyatları e-Fatura birim fiyatların yarısı, e-İrsaliye birim fiyatları e-Fatura ile aynı tutardadır.

e-Fatura taahhütsüz birim fiyat KDV hariç 1,27 TL'dir.

Turkcell e-Dönüşüm çözümleri 24 Ay Taahhütlü Kullandığın Kadar Modeline* göre faturalanmaktadır.

(*): Aylık kullanım miktarı, toplam alınan miktarın baremine karşılık gelen birim fiyat ile çarpılarak KDV dahil olarak 24 boyunca faturalanır. Örneğin: 3.000 kontör e-Fatura alımında, bu bareme karşılık gelen 0,50 TL, 24 ay boyunca sabitlenir. Müşterimizin ilk ayki kullanımı 100 kontör ise 100*0,50 TL + KDV, 2. Ay 500 kontör ise 500*0,50 TL + KDV olarak alınan kontörler bitene kadar veya 24 ay boyunca e-Şirket faturası çıkar.

24 ay dolmadan kontör bitiminde hizmet sonlandırılmaz, yeniden alım yapılmalıdır. İlgili ay içerisindeki aşım kullanımı sabitlenen birim fiyatın %30 fazlasıyla ay sonunda faturalanır. İlgili ay bitmeden yeni alımlarda, aşım adeti yeni alımdan düşer, ayrıca aşım faturası çıkmaz.

24 ay sonunda kullanılmayan kontörler sıfırlanır ve sabitlenen birim fiyat üzerinden 24. ayki faturaya yansıtılr.  

İptal durumunda müşteriye sağlanan fayda ve kalan kontör bedeli kıyaslamasına göre, müşteri lehine olacak şekilde cayma koşulu işletilir. 

Yüksek kontör adeti için müşteriye özel fiyat verilebilmektedir.

Çözüm iptal talebi ilgili Turkcell müşteri yöneticisine ya da çağrı merkezlerimize yapılmalıdır.