e-Arşiv Fatura

e-Arşiv Fatura Detay

e-Fatura mükellefi olmayan müşterilerinize elektronik ortamda düzenleyip gönderebileceğiniz ve 2. Nüshalarını elektronik ortamda saklayabileceğiniz; geri kalan tüm işlemlerinizde e-Fatura ile aynı avantajlara sahip bir üründür. Güvenli bir sistemle hızlı bir şekilde faturalar görüntülenebilir, muhasebe işlemleri ve nakit yönetiminiz kolaylaşır.

Hemen Başvur

Kullanımı Kolay & Bulut Altyapısı

e-Arşiv süreçlerinizi, gelişmiş, kullanımı kolay ve bulut tabanlı portal üzerinden yöneterek, bulut alt yapısı sayesinde istediğiniz her yerden ve zaman bağımsız faturalarınıza erişebilirsiniz.

Taslak Fatura ve Arşivleme

Faturalarınızı alıcısına göndermeden önce taslak olarak kaydedebilir, gerekli güncellemeleri tamamladıktan sonra gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Arşivleme özelliği ile faturalarınızı arşivleyerek kolay raporlama imkanı kazanabilirsiniz.

Gelişmiş Entegrasyon Yapısı

Muhasebe veya ERP yazılımlarınız ile gelişmiş web servis entegrasyon alt yapımız ve geliştirici dokümanlarımız sayesinde, hızlı ve verimli tam entegrasyon sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Filtre ve Raporlama

Sistem üzerinde oluşturulan kayıtlarınızın, toplu pdf veya xml dosyası olarak indirilmesini sağlayabilir, karşı alıcıya toplu fatura gönderim işlemleri veya toplu fatura yükleme seçenekleriyle işlemlerinizde hız kazanabilirsiniz. Portal üzerinde yer alan gelişmiş filtreleme özellikleri ile faturalarınıza ait filtreleme yaparak, raporlama imkanlarından faydalanabilirsiniz.

e-Arşiv Belge Sorgulama

Sistem üzerinden oluşturulan e-Arşiv belgelerinizin doğruluğunu “e-Arşiv Sorgula” portali (https://sorgula.turkcellesirket.com/earsiv) üzerinden gerçekleştirebilir, PDF, XML formatlarında çıktılar alabilir veya yazdırabilirsiniz. Belgenin durumuna ait süreçleri de ilgili portal üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Çoklu Tasarım Desteği

Fatura XSLT tasarımlarına ait 1’den fazla tasarım oluşturabilir, fatura aşamasında istediğiniz XSLT tasarımını seçerek fatura gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

Otomatik Raporlama ve e-Mail Gönderim

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlediği standartlar kapsamında, e-Arşiv rapor gönderimleri s elektronik ortamda GİB’e otomatik yapılmaktadır. Günlük gönderim raporlarına ait E-Arşiv Fatura Raporlama ekranı ile raporlarınızın statü bilgisini de takip edebilirsiniz. Oluşturduğunuz faturaların e-Posta ile müşterilere iletilmesini sağlayabilir, iletilen e-postalara ait durum ve gönderim bilgisini takip edebilirsiniz.

Toplu Fatura Yükleme ve Yazdırma

e-Arşiv uygulaması üzerinden 1’den fazla fatura içeren excel dosyalarınızı toplu şekilde sisteme yükleyebilir, oluşturduğunuz faturaları çoklu seçim imkanı ile yazdırarak zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Fatura İptalleri ve Belge Kopyalama

e-Arşiv faturalarınıza ait iptal işlemlerini Turkcell e-Şirket üzerinden gerçekleştirebilirsiniz, İptal edilen belgeleriniz, iptal edildiği tarih baz alınarak GİB’e otomatik raporlanmaktadır. Benzer özelliklere sahip belgelerinizi oluşturmada hız kazanabilmeniz için belge kopyalama özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Maliyet ve Zaman Avantajı

Dijital ortamda saklanan, arşivlenen faturalarınız için iş yükü, saklama, dağıtım, baskı maliyetlerinden kurtularak, faturalama süreçlerinizi hızlandırarak operasyonel kazanımlarla zamandan da tasarruf sağlayabilirsiniz.

Turkcell e-Şirket Muhasebe Entegre

Mevzuata bağlı e-Arşiv işlemlerine ait yükümlülüklerinizi, herhangi bir ek geliştirim ve entegrasyona gerek kalmadan platformun sunduğu dijital altyapı desteğiyle, Turkcell e-Şirket ekosistemi içerisinde yer alan muhasebe üzerinden yönetebilmesi sağlanarak, farklı sistemlere tekrarlı veri girişlerine, yüksek bakım-destek maliyetlerine ve operasyonel anlamda büyük zaman kayıplarının önüne geçilmesini sağlayabilirsiniz.

e-Fatura Tasarım Desteği

e-Şirket üzerinden göndereceğiniz faturaların, firma kimliğinizi yansıtan görünüm özellikleriyle birlikte oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

e-Fatura Mevzuatlarına Uygunluk ve Hızlı Adaptasyon

e-Fatura hizmeti ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB’in) sistemleri üzerinden, belirlenen standartlara ve formata uygun fatura alıp gönderebilirsiniz. Sürekli yenilenen mevzuatsal yeniliklere, değişikliklere hızla adapte olarak eş zamanlı sistemsel güncellemelerin yüklenmesiyle, sürece hızlı adapte olup işlemlerinizi hızla gerçekleştirebileceksiniz.

Gelişmiş Yetkilendirme

Firma süreçlerinizin işletilmesinde sorumlu çalışanlarınız için sınırsız sayıda kullanıcı tanımlayarak, alt kullanıcı yönetim süreçlerinizi tasarlayabilirsiniz.

Kullanım Detay Bilgileri

Fatura kullanım bilgilerinize ait aylık, toplam ve kalan kullanım verilerinizi ve sözleşmelerinize ait aşım, başlangıç tarihi, kullanım miktarı gibi detay bilgileri de portal üzerinden takip edebilirsiniz.

Güvenlik

Tam kapsamlı Felaketten Kurtarma Merkezi ve Turkcell Veri Merkezi güvencesi ile hizmet verilen mükelleflerin verileri yedeklenmekte, olası bir felaket durumunda veri güvenliği sağlanmakta ve kaybı önlenmektedir.

ÜCRETLENDİRME

Adet / Birim Fiyat e-Arşiv Fatura Birim Fiyat (Liste Fiyatı)
(KDV Hariç)​
0 - 999 adet ₺0,39
1.000 - 4.999 adet ₺0,30
5.000 - 9.999 adet ₺0,21
10.000 - 29.999 ₺0,18
30.000 - 49.999 adet ₺0,15
50.000 - 199.999 adet ₺0,12
>200.000 adet ₺0,10

 

31 Aralık'a kadar başvurarak e-Dönüşüm uygulamalarını hediye kontör avantajlarıyla kullanmak için tıklayınız

Tablolarda yer alan fiyatlara KDV dahil değildir. KDV oranı %18'dir.

​Alınan kontörler 24 ay geçerlidir.

e-Fatura’da gelen ve giden her bir Fatura için 1 kontör, e-Arşiv Fatura’da giden her bir Fatura için 1 kontör düşmektedir.

e-Defter çözümünde, 60 satır = 1 sayfa'ya eşittir. Her bir sayfada 1 kontör harcanmaktadır. 

e-Arşiv Fatura, e-Defter, e-Bilet, e-SMM ve e-MM birim fiyatları e-Fatura birim fiyatların yarısı, e-İrsaliye birim fiyatları e-Fatura ile aynı tutardadır.

e-Fatura taahhütsüz birim fiyat KDV hariç 1,27 TL'dir.

Turkcell e-Dönüşüm çözümleri 24 Ay Taahhütlü Kullandığın Kadar Modeline* göre faturalanmaktadır.

(*): Aylık kullanım miktarı, toplam alınan miktarın baremine karşılık gelen birim fiyat ile çarpılarak KDV dahil olarak 24 boyunca faturalanır. Örneğin: 3.000 kontör e-Fatura alımında, bu bareme karşılık gelen 0,50 TL, 24 ay boyunca sabitlenir. Müşterimizin ilk ayki kullanımı 100 kontör ise 100*0,50 TL + KDV, 2. Ay 500 kontör ise 500*0,50 TL + KDV olarak alınan kontörler bitene kadar veya 24 ay boyunca e-Şirket faturası çıkar.

24 ay dolmadan kontör bitiminde hizmet sonlandırılmaz, yeniden alım yapılmalıdır. İlgili ay içerisindeki aşım kullanımı sabitlenen birim fiyatın %30 fazlasıyla ay sonunda faturalanır. İlgili ay bitmeden yeni alımlarda, aşım adeti yeni alımdan düşer, ayrıca aşım faturası çıkmaz.

24 ay sonunda kullanılmayan kontörler sıfırlanır ve sabitlenen birim fiyat üzerinden 24. ayki faturaya yansıtılr.  

İptal durumunda müşteriye sağlanan fayda ve kalan kontör bedeli kıyaslamasına göre, müşteri lehine olacak şekilde cayma koşulu işletilir. 

Yüksek kontör adeti için müşteriye özel fiyat verilebilmektedir.

Çözüm iptal talebi ilgili Turkcell müşteri yöneticisine ya da çağrı merkezlerimize yapılmalıdır.